פיגומי מעטפת Plettac

פיגומי מעטפת ופיגומי זקפים מתועשים בתקינה החדשה
תוצרת אירופאית מובחרת עכשיו במחירי היכרות לזמן מוגבל

Plettac Distribution sp. z o.o שבסיסה באוסטרשוב, פולין הוקמה בשנת 1996 על ידי הקונסורציום הגרמני מפלטנברג PLETTAC AG.
בשנת 2004 – 100% ממניות החברה נרכשו על ידי אנשי עסקים פולנים והחברה התפצלה מקבוצת PLETTAC הגרמנית.


Plettac Distribution sp. z o.o מחזיקה צוות מנוסה ומוסמך ביותר, מכונות אוטומטיות לריתוך מדוייק, תעודה שהונפקה על ידי SLV ברלין – ברנדנבורג בהתאם ל DIN EN ISO 3834-2 ותעודות "B" לכל אחת מערכות פיגומים שהונפקו על ידי IMBiGS בוורשה.


פיגומים מתוצרת Plettac Distribution sp. z o.o נחשבים בתעשייה לפיגומים באיכות גבוהה ועומדים בשורה הראשונה עם שאר היצרנים המתחרים מהמדינות האירופאיות כגון גרמניה וספרד המובילות בתחום, והינם פיגומים מבוקשים ונמכרים מאוד במדינות רבות.


Plettac Distribution sp. z o.o הינה שחקנית מרכזית וחזקה בעיקר במדינות מערב אירופה, סקנדינביה וצפון אמריקה.

מערכות פיגום חזיתות משמשות בתהליכי התקנה חיצונית, בתהליכי בנייה, טייח, אבן ושיקום מבנים אמנותיים והיסטוריים ובכל עבודות החזית.
PLETTAC DISTRIBUTION סיפקה בשנים האחרונות פיגומים בכל אירופה למרכזי עסקים ומסחר, מגורים, מתקני אנרגיה, מבני תעשייה, מתקני בריאות בבתי חולים, שיפוץ וכדומה, עם 100% שביעות רצון לקוחות.

פיגומי חזית מאובטחים מספקים אבטחה מרבית של העובדים במהלך בניינים רבי קומות, עבודות חוץ. בתוך אזור מיושב עירוני נמצאת מערכת הפיגומים עם מעבר בטוח המבטיחה את שלומם של הולכי הרגל. האלמנטים של פיגומי חזית הם מסגרות, אלמנטים אופקיים ואלכסוניים, משטח עץ או מתכת, סולם כיסוי, מעקה צד ורעפים. פיגומי חזית נתמכים במערכות אבטחה לכל קומה תוך הצבת הגנה המספקת סביבת עבודה בטוחה. עליית וירידה בין המפלסים באופן בטוח בין הקומות בעזרת הסולמות מתקפלים מאלומיניום. תומכי קיר משמשים לתיקון המערכות וננקטים אמצעי הזהירות הדרושים לאזור הקדמי.

מהם סוגי מערכות הפיגומים החיצוניים?

מערכות פיגומים חיצוניים FACADE (חזית/מסגרות)

פיגומי Ringlock מודולריים

הקמת פיגומים על ידי בונה פיגומים מוסמך

הקמת פיגומים חייבת להתבצע בהשגחתו הישירי של בונה פיגומים מוסמך שעבר הכשרה מקצועית וקיבל הסמכה בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בניה) תשמ"ח 1988. בכדי לקבל את ההסמכה הנדרשת, על איש המקצוע להשלים לימודים רשמיים בבית ספר ו/או מכללה מוכרת של משרד העבודה. הדרישה למתקין מוסמך קיימת אך ורק בפיגומים שגובהם עולה על 6 מטרים.

פיגומים שגובהם מעל 18 מטר חייבים בתכנון הנדסי של מהנדס קונסטרוקטור ובחתימתו, לא ניתן לעשות בהם שימוש לפני קבלת אישור וחתימה רשמית של הקונסטרוקטור ביחס לתקינותם. פיגומים נמוכים יותר יכולים להיות מוקמים ללא כל הסמכה ספציפית בנושא, אך עדיין על המקים לעמוד בכל התקנות ולפי הוראות היצרן.

בשלב ראשון, על המתקין לבדוק את תקינות כלל הרכיבים ולאשר את תקינותם. יש לבצע שורה של בדיקות על בסיס קבוע לאחר הקמת הפיגומים, ועליהן לביות מתועדות כולן ביומן עבודה, בו יש לרשום את תאריך ושעת ביצוע הבדיקה, האלמנטים שנבדקו, תוצאות הבדיקה וזהות הגורם הבודק.

בדיקות אלה צריכות להתבצע באופן הבא:

לפחות פעם אחת בשבוע

לאחר אירוע מזג אוויר חריג של סופות או רוחות חזקות

במקרה בו הייתה הפסקת עבודה של יותר מ-3 ימים מכל סיבה שהיא.

במידה ובאחת הבדיקות או בכל נסיבה אחרת, עולה חשש לתקינותו של כל רכיב בפיגום, יש להפסיק באופן מיידי (!) וללא כל שיהוי, את השימוש בפיגום כולו עד לתיקון התקלה וביצוע בדיקת תקינות חוזרת על מנת לוודא את תקינות הפיגום. בבדיקות התקינות צריך להיות נוכח גם מנהל העבודה שנושא באחריות הכוללת לכל המתרחש באתר הבנייה וגם הוא אמור לחתום על כל בדיקה ביומן העבודה.

אופן הצבת בסיס הפיגום והנחת המסגרות

פיגום זקפים חייב להיות מוקם על גבי קרקע חזקה, יציבה, מהודקת ומיושרת כשהוא נבנה מחלקו התחתון כלפי מעלה. על גבי הקרקע מונחים אדני הפיגום ברוחב מינימלי של 20 ס"מ ובעובי מינימלי של 4.5 ס"מ, כשהם ניצבים למבנה. לאחר הנחת האדנים, ניתן להתחיל להציב את הזקפים על גבי תותבים מתכתיים ייעודיים במידות 10 ס"מ רוחב על 10 ס"מ אורך.

משטחי עבודה

לאחר הנחת הזקפים במקומם מתחיל השלב של פרישת משטחי העבודה המכונים גם לוחות הפיגום או מיטות. לוחות אלה יכולים להיות עשויים מכל חומר שעומד בתקן, אך בדרך כלל עשויים עץ לבד בעובי מינימלי של 2.2 ס"מ או עץ מלא בעובי מינימלי של 2.5 ס"מ. הרוחב המינימלי של לוח בודד הוא 17 ס"מ ובמידה ומעוניינים להגיע לרוחב גדול יותר ניתן להניח מספר לוחות זה לצד זה, שרוחב כל אחד מהם אינו פחות מ-10 ס"מ, עד להגעה לרוחב המבוקש.

חשיבות שימוש באזני הפיגום

אזני הפיגום משמשים לחיזוק מבנה הזקפים ושמירת רוחב אחיד בין טורי זקפים לכל גובה הפיגום. אזנים אלה מיועדים לשמש גם כאמצעי בטיחות ומשען לעובדים על גבי הפיגומים. בפיגום תיקני ישנם שלושה סוגי אזנים המחויבים להיות מותקנים בכל פיגום זקפים או מסגרות:

  • אזן רגל – מותקן בגובה משטח הפיגום ומיועד להגן מפני החלקה ונפילת כלי עבודה. לרוב נעשה שימוש בקרש בגובה 10-15 ס"מ.
  • אזן יד – משמש כמשען אחיזה ידנית ומגן מפני נפילה של העובד מהפיגום. אזן היד מותקן בגובה של 90-110 ס"מ ממשטח הפיגום.
  • אזן תיכון – משמש לחיזוק הפיגום כולו ולמניעת נפילת עובדים. מותקן בגובה בין אזן הרגל ואזן היד

בדרך הטובה ביותר להקמת ובתקנת פיגום זקפים היר במרחק מרבי של 25-30 ס"מ מקיר המבנה. באשר יש להתקין את הפיגום במרחק רב יותר, יש להוסיף להתקנה את כל שלושת סוגי האזנים גם בחלקו הפנימי של הפיגום, שפונה אל קיר המבנה.

אופן עיגון הפיגום למבנה

פיגום מסגרות ופיגום זקפים חייב להיות מעוגן לקירות המבנה לפי הוראות היצרן ואינו יכול לעמוד בצורה עצמאית. חיבור הפיגום לקיר המבנה מבוצע באמצעות עיגון בורג עין אל הקיר וקשירת הפיגום אל הבורג באמצעות מצמדים ומותחנים.

סינון לפי קטגוריה

סינון קטגוריה
הצג עוד
דילוג לתוכן